شروع به کار خط تولید سیستم دستیار هوشمند جراح
بهمن ۱۳, ۱۳۹۷

بازدید پروفسور سمیعی از سیستم دستیار هوشمند جراح

پنجمین سمپوزیوم جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب با رونمایی از تندیس پروفسور سمیعی عصر یکشنبه ۲۹ فروردین در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد. پروفسور سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی در این سمپوزیوم با تاکید بر اینکه مرکز علوم مغز و اعصاب تهران امسال افتتاح خواهد شد. افزود:‌ ظرفیت این مرکز، ۴ برابر ظرفیت مرکز مغز و اعصاب آلمان است. در حاشیه این سمپوزیسیوم پروفسور سمیعی از دستیار هوشمند جراح بازدید نمودند.

پروفسور سمیعی ” طی بازدید از غرفه مشترک شرکت دانش بنیان بیتا نگار افزار و گروه علمی پژوهشی نیاگ ابراز خرسندی نمودند که دانشجویان و شرکت های ایرانی چنین پتانسیل بی نظیری دارند و قادر به رقابت در سطح جهان هستند. بازدید پروفسور سمیعی از دستیار هوشمند جراح باعث رضایت خاطر ایشان شده و فرمودند بسیار مایه مباهات است که در مرکز علوم مغز و اعصاب تهران از سیستم دستیار هوشمند جراح استفاده شود.

دستیار هوشمند جراح یکی از محصولات شرکت دانش بنیان بیتا نگار افزار در حوزه مهندسی پزشکی است. سیستم دستیار هوشمند جراح حاصل کار پایان نامه کارشناسی ارشد مهندس امیر حسین براتی از دانشگاه علوم پزشکی تهران با سرپرستی دکتر محمد علی عقابیان و شرکت بیتا نگار افزار است.

سیستم دستیار هوشمند جراح با استفاده از فرامین صوتی و حرکتی امکان استریل ماندن دستهای جراح حین جراحی را در اتاق عمل فراهم می کند. این سیستم با فراهم آوردن دسترسی جراح به تصاویر پزشکی بدون دخالت دست حین عمل جراحی و استریل ماندن دستهای جراح باعث بهداشت بیشتر اتاق عمل میشود. همچنین چون جراح به تصاویر Fmri  و DTI دسترسی دارد، کمترین آسیب به قسمت های درگیر در عمل جراحی وارد می شود. این محصول اولین سیستم هوشمند تشخیص حرکت در اتاق عمل مغز و اعصاب است و تا کنون هیچ نمونه داخلی مشابهی وجود ندارد.

www.fardanews.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *