رونمایی از سامانه سیبانا

شروع به کار خط تولید سیستم دستیار هوشمند جراح
بهمن ۱۳, ۱۳۹۷

رونمایی از سامانه سیبانا

هدف از محصول نهایی، سامانه­ای است که تمام داده­های مرتبط با هر پروژه را ذخیره کند، سپس با پردازش و تحلیل این داده­ها، اطلاعاتی بر پایه سیستم اطلاعات جغرافیایی پایه­گذاری کند. این سیستم قادر است اطلاعات را دائما بروز کند و  بصورت لایه­های متفاوت و با روش­های مختلف و با دیدگاه­های گوناگون بر روی نقشه های Gis به نمایش درآورد. همچنین با ارائه گزارشات متنوع از این لایه­ ها می تواند پشتیبانی، برای تصمیم­گیری در واحد­های مختلف در سازمان بحساب بیاید.

مدیریت و بایگانی اسناد هر پروژه هدف دوم طراحی و پیاده سازی این سامانه می­باشد. چالش اصلی این قسمت حجم بالای اطلاعات با فرمت­های مختلف فایل می­باشد. اما بایگانی این اسناد در قالب یک اتوماسیون پیشرفته می­تواند کمک شایانی به مشکل در دسترس نبودن اسناد در سازمان بکند. همچنین حتی اگر دسترسی به اسناد به هر دلیلی غیر ممکن شد(گم شدن یا امحا اسناد)، نسخه­ی الکترونیک آن بر روی سرور­های سازمان تا سالها قابل استفاده و استناد خواهد بود. انتظار می­رود با استقرار و فراگیر شدن این سامانه، در مدیریت و ساماندهی اسناد بطور چشمگیری تحول ایجاد شود. همچنین دستیابی به اسناد و گزارشات با سرعت انجام می­شود و در هزینه مکانی، زمانی و ریالی سازمان صرفه جویی خواهد شد.

پیاده­سازی و اجرای اهداف اول و دوم بطور موازی انجام می­گیرد. اما این سامانه هدف سومی را دنبال می­کند، که می­تواند در آینده در انجام امور سازمان کاربردی شود. هدف سوم، ذخیره­سازی، ساماندهی و آماده­سازی داده های موجود برای داده کاوی[۱] و مدیریت دانش[۲] می­باشد. هر کدام از این مفاهیم می­تواند در صرفه ­جویی هزینه­های سازمان و ایجاد ثروت بسیار موثر باشد. از این جهت طراحی و پیاده­سازی سامانه به ترتیبی انجام خواهد شد که سازمان بتواند در زمان لازم از مزایای چنین مفاهیمی بهرمند شود.

[۱] data mining

[۲] knowledge management

1 Comment

  1. سلام, این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *